Etui antykradzieżowe – Jak zabezpieczyć kluczyk Keyless Go?

Zapewne już słyszałeś o co raz częściej zdarzających się kradzieżach 'na walizkę' aut z systemem bezkluczykowego dostępu Keyless Go. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i sam z niego korzystam w swoim drogim samochodzie – wszyscy lubimy wygodę, prawda? 🙂 Etui antykradzieżowe może być wygodnym rozwiązaniem również dla Ciebie.

Kluczyk z systemem Keyless Go nieustannie wysyła sygnał, który przy użyciu odpowiedniego sprzętu może zostać przechwycony przez niepożądane osoby, które następnie uzyskają dostęp do naszego samochodu, a my nie będziemy nawet tego świadomi. Co zrobić w takiej sytuacji? Ja lubię rozwiązania łatwe i niedrogie, ale przede wszystkim 100% skuteczne!

Gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży 'na walizkę'?

Nie trudno wywnioskować, że do tego typu kradzieży dochodzi wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy, w najzwyklejszych sytuacjach w naszym życiu. W Europie bardzo rzadko zdarzy się, że ktoś postanowi ukraść nam samochód, gdy akurat nim jedziemy. Najczęściej do kradzieży dochodzi w chwili, gdy samochód z systemem Keyless Go został pozostawiony bez opieki, a zainteresowana osoba często już wcześniej go sobie upatrzyła.

Najczęstsze sytuacje, kiedy najłatwiej ukraść samochód metodą 'na walizkę':

  • w nocy spod domu – kluczyk znajduje się niedaleko auta, więc łatwo wychwycić sygnał niezauważonym pod osłoną nocy
  • spod pracy – też łatwo upatrzeć samochód na parkingu pod pracą, a że pracując jesteśmy zajęci, to złodziej ma cały dzień na wybranie odpowiedniego momentu do kradzieży
  • centrum miast i parkingi centr handlowych – wychodząc do kawiarni lub pochodzić po sklepach również narażamy się na atak przestępców. Lepszy sprzęt jest w stanie namierzyć i przesłać sygnał z kluczyków Keyless Go na kilkaset metrów!

To jak zabezpieczyć kluczyk Keyless Go?

Moją preferowaną metodą jest etui antykradzieżowe na kluczyki samochodowe keyless. Już niedługo będzie dostępne w naszym sklepie internetowym. Jest ono małe, poręczne i wygodne w użytkowaniu, jak najzwyklejsza zapalniczka.

Zacznę od tego, że gdy wrócisz po pracy do domu wystarczy, że włożysz kluczyk z systemem Keyless Go do metalowego garnka lub pudełka po herbacie i już w ten prosty sposób zabezpieczasz się przed niespodziewaną wizytą przestępców z zamiarem kradzieży na walizkę. Łatwo sprawdzisz czy zaprezentowana metoda działa. Podejdź z tak zapakowanym kluczykiem do swojego samochodu i spróbuj go otworzyć. Działa? Jak nie to przykryj garnek 😉

Drugą metodą jest owijanie kluczyka samochodowego Keyless Go folią aluminiową. Też działa i możemy zastosować tą metodę nie tylko w domu, ale także będą w ruchu poza nim. Niestety, moim zdaniem, ta metoda jest dobra tylko 'na chwilę'. Zawijanie i rozwijanie kluczyka Keyless Go nie jest wygodne, a sama folia łatwo ulega uszkodzeniom.

Etui antykradzieżowe kluczyka samochodowego Keyless Go!

Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu rynku na produkt tani, wielokrotnego użytku, skuteczny i wytrzymały postanowiliśmy dodać do oferty etui antykradzieżowe sygnału kluczyka Keyless Go. Jest to etui antykradzieżowe RFID. Blokuje sygnał wysyłany przez kluczyk i jest dużo mniejszych rozmiarów niż wspomniany wcześniej garnek, jak i bardziej wytrzymały od wspomnianej folii aluminiowej. Wystarczy, że odchylisz przykrywkę etui, aby kluczyk Keyless Go mógł skomunikować się z samochodem. Etui antykradzieżowe możesz nosić ze sobą zamiast zapalniczki, co pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie, a jeżeli nie palisz, to nie zaczynaj, ale na pewno masz na nie miejsce w kieszeni.

Już na początku marca będziesz mógł je zakupić w naszym sklepie!!