+48 533 84 07 69 Pon. – Pt. 8:00 – 18:00; Sob. 8-14

Opona z rantem ochronnym (na oponie) czy ochrona rantu felgi aluminiowej?

Interesuję cię ochrona rantu felgi, tak? Kup tutaj! Podejrzewam, że mieszkasz w mieście i na codzień jeździsz po studzienkach kanalizacyjnych i krawężnikach? Wielu z nas użytkowników dróg zna to doskonale. Czy wiesz, że opony i fegi Twojego samochodu ulegają uszkodzeniu właśnie w tych momentach jego użytkowania? Rezultaty są dwa: uszkadza się brzeg opony i pojawia się tzw. balon, lub zarysowaniu ulega felga. W pierwszym wypadku będziesz zmuszony wymienić oponę dla swojego bezpieczeństwa, a drugie uszkodzenie może zapoczątkować korozję felgi.

Jak zapobiec uszkodzeniu felgi?

Sposoby aby się przed tym ochronić są przynajmniej dwa. Obecnie na rynku dostępne są opony ze wzmocnionym rantem bocznym. Kosztują one około 15% więcej niż zwykłe opony, ale dobrze spełniają swoją funkcję. Takie zabezpieczenie najczęściej występuje w oponach niskoprofilowych – 55 i niższych. Miałem takie opony i zdarzyło mi się niefortunnie najechać na krawężnik. Felga aluminiowa nie uległa uszkodzenie, a jedynie oberwał się kawałek rantu ochronnego opony. Opona w dalszym ciągu nadawała się do użytku.

ochrona felg samochodowych pasek na alufelgiDrugim ze sposobów jest ochronna naklejka na rant felgi. Nie ma znaczenia czy jest to felga aluminiowa czy stalowa. Chroni ona przed wygięciem felgi w wypadku najechania na krawężnik lub wpadnięciu w wyrwę na drodze.

Naklejka gumowa jako ochrona rantu felgi

Auto-Kram poleca dla większości kierowców naklejki ochronne na rant felgi. Dlaczego? Wymienię tylko kilka oczywistych zalet.
1) nie musisz kupować nowych opon
2) niski koszt zakupu i montażu (od 12zł za felgę)
3) wytrzymałość
4) dostępne w wielu kolorach
5) personalizacja wyglądu samochodu
6) łatwy i szybki montaż/demontaż
7) jeden kolorowy pasek ochronny starcza na obklejenie 5 felg o średnicy 22″
8) możliwość wymian opon bez uszkodzenia ochronnej naklejki

Zachęcam do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym dokładnie przedstawiono proces montażu ochronnego paska na felgę. Najważniejszym krokiem według nas jest dokładne oczyszczenie felgi z brudu i tłuszczu alkoholem, aby oferowany przez nas produkt dobrze się przykleił. Po montażu dobrze dociśnij taśmę na całej powierzchni i pozostaw na kilkanaście godzin najlepiej w temperaturze pokojowej.

Możesz zakupić tutaj ochronne paski na felgi i przeczytać więcej o procesie montażu.